Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Targi Eko Gala i finał konkursu Agro Polska, Rzeszów 05. 2011 r.

W dniu 21 maja br. w Rzeszowie, odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA. Konkurs ten wyłania najlepsze jakościowo produkty branży rolno-spożywczej, które przez swoje unikalne walory stają się wizytówką naszego kraju. Uroczystość wręczenia nagród połączona została z imprezą promującą Laureatów pod nazwą Piknik AGRO POLSKA – entuzjastycznie przyjętą przez wszystkich uczestników. Sukcesem zakończyła się również próba pobicia Rekordu Guinnessa w kategorii największy na świecie tort w kształcie piramidy (wymagania podane przez Kapitułę Rekordu Guinnessa zostały wypełnione, tort liczył 1747 mm wysokości). Ciasto, które zostało wykonane przez rzeszowską Cukiernię Orłowski & Rak rozdzielono podczas Pikniku. Był to tort Taubera, który został nagrodzony Godłem AGRO POLSKA 2010. Do jego budowy użytych zostało około 300 kg czekolady, 3 tys. jaj, 150 kg cukru, w sumie ponad 1200 kg surowców.

Cały proces trwał 6 dni, poczynając od wypieku placków składowych tortu, do zbudowania go w ostatnim dniu. Następnie tort został zmierzony przez eksperta z urzędu miar, a całość wydarzenia udokumentowana i potwierdzona oświadczeniami komisji. W rekordowym torcie znalazło się ponad 100 kg ekologicznej czekolady niemieckiego producenta Meybona ufundowanej przez Biofuturo.
Impreza promocyjna Piknik AGRO POLSKA doskonale komponuje się z główną ideą Konkursu czyli kreowaniem pozytywnego wizerunku polskich wyrobów wysokiej jakości oraz pobudzaniem patriotyzmu konsumenckiego w stosunku do rodzimych produktów. Ma ogromne znaczenie dla wsparcia rzetelnych, dobrych polskich producentów a pośrednio dla naszej
gospodarki. W trakcie imprezy spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno ze strony Laureatów Konkursu, zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele polityki, świata biznesu i mediów oraz mieszkańców Rzeszowa. Większość tych poglądów potwierdza potrzebę organizacji takiego przedsięwzięcia właśnie na Podkarpaciu, gdzie produkcja wyrobów wysokiej jakości i ekologicznych jest domeną wielu regionalnych firm. W tegorocznej edycji Konkursu AGRO POLSKA nagrodzonych zostało 23 firmy, a 27 firm przedłużyło licencję na posługiwanie się tym prestiżowym znakiem przez następny rok. Laureatom Konkursu wręczone zostały statuetki, dyplomy i licencje uprawniające do posługiwania się Godłem Promocyjnym AGRO POLSKA na nagrodzonych wyrobach. W ramach uroczystości wręczona została również Nagroda Specjalna – Statuetka Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla firmy wyróżniającej się osiągnięciami rynkowymi w branży rolno-spożywczej. W tym roku Minister Rolnictwa nagrodził Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Siedlcach za stałą wysoką jakość oferowanych wyrobów.

G. M.

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki