Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Bio Akademie 2011

W dniach 29. czerwca – 1 .lipca b.r. odbyła się w czeskiej Lednicy międzynarodowa konferencja pod nazwą BIO AKADEMIE 2011, dotycząca polityki rozwoju europejskiego rolnictwa ekologicznego. Jej pomysłodawcą była czeska organizacja PRO-BIO, zaś uczestnikami - interesariusze rozwoju ekorynku w Czechach, Austrii i w Polsce. Wśród 160 uczestników, w 7-osobowej polskiej delegacji, znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stowarzyszenia Polska Ekologia oraz Doliny Ekologicznej Żywności. Ekspozycje promocyjne z degustacjami ekoproduktów, przygotowane przez Polską Ekologię, były ustawiane w trzech niezwykłych miejscach: w podziemiach XIII-wiecznej winiarni Valdice, w pięknym parku przy pałacu Lichtensztajnów w sąsiedztwie XVIII-wiecznego minaretu oraz na malowniczym rynku słynącego z win miasteczka Lednice.

 

 

Polskie ekoprodukty cieszyły się ogromnym uznaniem gości konferencyjnych. Za największy przysmak uznano wędliny firmy Jasiołka, w tym innowacyjne, bardzo smaczne i atrakcyjnie wyglądające wędliny z pro-biotykami. Gospodarze konferencji - Czesi zaprezentowali między innymi bardzo duży wybór smacznych serów z mleka koziego, owczego i krowiego, a także owoców i warzyw z tegorocznych zbiorów.W części merytorycznej konferencji klaster Dolina Ekologicznej Żywności reprezentowała dr inż. Barbara Szymoniuk, prezes Stowarzyszenia „EkoLubelszczyzna”. Po prezentacji, podczas zaangażowanej dyskusji, uczestnicy konferencji wyrażali swoje uznanie dla realizacji misji Doliny w strukturze klastrowej i deklarowali chęć dzielenia się doświadczeniami. Dla strony polskiej szczególnie użyteczne są bogate doświadczenia funkcjonowania tzw. bioregionów w Austrii. Organizatorzy zapowiadają kontynuację Bioakademii w kolejnych latach i zapraszają nas do uczestnictwa.
Więcej informacji na temat konferencji można odnaleźć na stronie: http://www.pro-bio.cz  Prześliczne miasteczko Lednice może być znakomitą propozycją na wakacyjny, rodzinny wyjazd. Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://www.zamek-lednice.info/en/  

Źródło: http://www.dolinaeko.pl >>>

.....

 

 

 

 

Reklama:

Fotografia ślubna Krosno >>>

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki