Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Spotkanie Noworoczne Rzeźników i Wędliniarzy RP

10 stycznia 2013 roku odbyło się Spotkanie Noworoczne Rzeźników i Wędliniarzy RP. Organizatorem było Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP razem ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia. Gośćmi spotkania byli m.in. Janusz Związek, główny lekarz weterynarii i jego zastępca – Jarosław Naze, Stanisław Kowalczyk, główny inspektor Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowali dyrektor departamentu promocji i komunikacji Anita Szczykutowicz oraz jej zastępca Dariusz Goszczyński. Wśród gości byli obecni profesorowie w większości z wyższych uczelni rolniczych, organizacji branżowych, instytucji współpracujących z SRW RP, przedstawiciele mediów, a także bardzo liczna grupa członków Stowarzyszenia i szefów firm wspierających. Na spotkanie przybyło ponad 200 osób.
Spotkanie otworzył gospodarz obiektu Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego, ściśle współpracujący z naszą organizacją. W imieniu Rady Krajowej i Zarządu Stowarzyszenia gości powitali przewodniczący Zbigniew Nowak, prezes Janusz Rodziewicz i wiceprezes Kazimierz Stańczyk, którzy przypomnieli o wydarzeniach inicjowanych i realizowanych przez SRW RP w minionym roku, kiedy Stowarzyszenie obchodziło swoje 90-lecie. Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień za działania na rzecz branży mięsnej.
Zbigniew Nowak wspomniał osoby działające w tej branży, które zmarły w grudniu ubiegłego roku, a wśród nich Tadeusza Dudka, Henryka Nowickiego i Eugeniusza Jajecznika. Ostatnim życzeniem Tadeusza Dudka - najstarszego rzeźnika świata - który zmarł w wieku 98 lat, a prowadził aktywną działalność gospodarczą jeszcze 2 lata temu, była integracja branży mięsnej.
Uczestnicy spotkania chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych kolegów z branży i Stowarzyszenia.
W tym roku błogosławieństwa na nowy rok udzielało dwóch kapłanów - ks. Michał Szwemin, duszpasterz Krajowej Izby Gospodarczej oraz Przedsiębiorców i Organizatorów Życia Gospodarczego oraz ojciec Adam Ostapkowicz, prezes Fundacji Charytatywnej Eleos. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia noworoczne.
Po części oficjalnej goście mogli skosztować znakomitych wyrobów i dań przygotowanych z wołowiny simentalskiej, wyprodukowanej przez Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki, który promował jej wiceprezes Władysław Brejta. Całe menu, na bazie wołowiny z Podkarpacia, przygotował Paweł Krajmas, prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia i Maciej Rudziks, członek zarządu. Podczas spotkania promowano także kawę firmy Commercio Polska Sp. z o.o., którą przygotowano w ekspresach firmy Primulator.
Spotkanie Noworoczne było wspaniałą okazją do rozmów i delektowania się - chwaloną przez wszystkich - wołowiną, nieco pomijaną, zapomnianą i niedocenianą w obecnej diecie Polaków.
Spotkanie Noworoczne Rzeźników i Wędliniarzy RP. Fot. www.srw.org.pl
10 stycznia 2013 roku odbyło się Spotkanie Noworoczne Rzeźników i Wędliniarzy RP. Organizatorem było Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP razem ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia. Gośćmi spotkania byli m.in. Janusz Związek, główny lekarz weterynarii i jego zastępca – Jarosław Naze, Stanisław Kowalczyk, główny inspektor Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowali dyrektor departamentu promocji i komunikacji Anita Szczykutowicz oraz jej zastępca Dariusz Goszczyński. Wśród gości byli obecni profesorowie w większości z wyższych uczelni rolniczych, organizacji branżowych, instytucji współpracujących z SRW RP, przedstawiciele mediów, a także bardzo liczna grupa członków Stowarzyszenia i szefów firm wspierających.

 Na spotkanie przybyło ponad 200 osób. Spotkanie otworzył gospodarz obiektu Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego, ściśle współpracujący z naszą organizacją. W imieniu Rady Krajowej i Zarządu Stowarzyszenia gości powitali przewodniczący Zbigniew Nowak, prezes Janusz Rodziewicz i wiceprezes Kazimierz Stańczyk, którzy przypomnieli o wydarzeniach inicjowanych i realizowanych przez SRW RP w minionym roku, kiedy Stowarzyszenie obchodziło swoje 90-lecie. Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień za działania na rzecz branży mięsnej. Zbigniew Nowak wspomniał osoby działające w tej branży, które zmarły w grudniu ubiegłego roku, a wśród nich Tadeusza Dudka, Henryka Nowickiego i Eugeniusza Jajecznika. Ostatnim życzeniem Tadeusza Dudka - najstarszego rzeźnika świata - który zmarł w wieku 98 lat, a prowadził aktywną działalność gospodarczą jeszcze 2 lata temu, była integracja branży mięsnej. Uczestnicy spotkania chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych kolegów z branży i Stowarzyszenia.W tym roku błogosławieństwa na nowy rok udzielało dwóch kapłanów - ks. Michał Szwemin, duszpasterz Krajowej Izby Gospodarczej oraz Przedsiębiorców i Organizatorów Życia Gospodarczego oraz ojciec Adam Ostapkowicz, prezes Fundacji Charytatywnej Eleos. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia noworoczne. Po części oficjalnej goście mogli skosztować znakomitych wyrobów i dań przygotowanych z wołowiny simentalskiej, wyprodukowanej przez Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki, który promował jej wiceprezes Władysław Brejta. Całe menu, na bazie wołowiny z Podkarpacia, przygotował Paweł Krajmas, prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia i Maciej Rudziks, członek zarządu. Podczas spotkania promowano także kawę firmy Commercio Polska Sp. z o.o., którą przygotowano w ekspresach firmy Primulator. Spotkanie Noworoczne było wspaniałą okazją do rozmów i delektowania się - chwaloną przez wszystkich - wołowiną, nieco pomijaną, zapomnianą i niedocenianą w obecnej diecie Polaków.

źródło: www.srw.org.pl >>>

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki