Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Targi Sial China 2012

Targi Sial China 2012
Zakończyły się Międzynarodowe Targi Spożywcze SIAL 2012 w Szanghaju, największa w Azji impreza branży spożywczej. Na stoisku Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej wystawiały się polskie firmy: Mlekovita, Zakład Przetwórstwa Mięsnego PiA Michna, Makani Sp. z o.o. , Podlaskie Zakłady Spożywcze i Choco - Fruit Sp. z o.o. a także nasz zakąłd mięsny.
Obecność na targach stanowiła ogromną szansę dla polskich przedsiębiorców na zwiększenie ich rynków zbytu, nawiązanie współpracy oraz promocję nie tylko w Chinach, ale i w pozostałych krajach azjatyckich. Wystawcy nie ograniczali się wyłącznie do eksponowania swoich produktów, ale również brali udział w spotkaniach matchmakingowych.
Wszyscy uczestnicy stwierdzili że impreza targowa była bardzo udana.
teresa Derwich, Targi Sial China 2012
Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej na Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL CHINA 2012 w Szanghaju
Już drugi rok z rzędu przedsiębiorcy z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujący sektor spożywczy wzięli udział w targach SIAL CHINA.
Targi odbywały się w Szanghaju w dniach 9-11 maja 2012 r. Polskę Wschodnią reprezentowało 20 przedsiębiorców, którzy na wspólnym, prawie 170-metrowym stoisku regionalnym, prezentowali swoje produkty i ofertę handlową.
SIAL CHINA to największe i najważniejsze wydarzenie o charakterze targowo-wystawienniczym z branży spożywczej w tym rejonie świata, które gromadzi pod jednym dachem producentów, dystrybutorów, hurtowników i pośredników produktów spożywczych oraz branży HoReCa.
Wśród przedsiębiorców z Polski Wschodniej znalazły się m.in. firmy z sektora mleczarskiego, producenci makaronów, miodów oraz miodów pitnych, przetwórcy owoców i warzyw, producenci płatków śniadaniowych, firmy z sektora mięsnego, producenci przypraw i dodatków funkcjonalnych oraz firmy zajmujące się produkcją żywności mrożonej.
Przez pierwsze dwa dni trwania targów spotkaniom przedsiębiorców na stoisku Polski Wschodniej towarzyszyły pokazy gotowania na żywo w wykonaniu szefa kuchni, Marcina Suchenka oraz pokazy barmańskie w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata Marka Posłusznego. Do wszystkich pokazów została również przygotowana specjalna oprawa muzyczna – muzykę na żywo wykonywał duet skrzypcowy Violladies. Polskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.
Pierwszego dnia targów przedsiębiorcy z Polski Wschodniej wzięli także udział w seminarium zorganizowanym na terenie targów przez WPHiI w Szanghaju podczas którego mieli okazję do poznania charakterystyki i specyfiki chińskiego rynku spożywczego oraz tendencji jego rozwoju w ostatnich latach i perspektywy na najbliższe kilka lat. Mowa była m.in. o zapotrzebowaniu na konkretne produkty spożywcze na rynku chińskim, o aspektach prawnych i celnych z tym związanych, w tym o certyfikatach wymaganych przez urzędy chińskie oraz wymaganiach co do prawidłowego etykietowania i oznakowania produktów wysyłanych do Chin.
Na stoisku Polski Wschodniej swoje produkty prezentowały następujące firmy: As Babuni Sp. z o.o. z Niemców, Bartex Sp. z o.o. z Pasłęka, EDPOL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe z Łomży, Indykpol S.A. z Olsztyna, LACTEX Sp. z o.o. z Lublina, LACTIMA Sp. z o.o. z Morąga, „JK” Sp. z o.o. z Lublina, Mazurskie Miody „Karolina” ze Stawigudy, Nero Sp. z o.o. z Lublina, OBST S.A. z Chełma, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MLEXER Sp.J. z Lubartowa, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. z Łomży, Przetwórnia Owoców i Warzyw Lubawa z Lubawy, PPH TRANS-MAT Food z Ełku, PHU Unico Import-Export z Łomży, „ROLMAX” Sp. z o.o. z Szusza, Spółdzielnia Pszczelarska APIS z Lublina, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” Sp. z o.o. z Kolbuszowej.
W ramach wyjazdu na targi do Szanghaju, przedsiębiorcy, w dniach 7 i 8 maja br, uczestniczyli także w zorganizowanej przy wsparciu i pomocy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Szanghaju misji gospodarczej. Firmy wzięły udział w seminarium oraz w spotkaniach B2B w Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang oraz w podobnym wydarzeniu w Ningbo, drugim co do wielkości (po Szanghaju) mieście portowym Chin. Gospodarzem spotkań był Radca Konsul Andrzej Pieczonka oraz przedstawiciele lokalnych izb gospodarczych - Hangzhou i Ningbo.
Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.
źródło: http://www.paiz.gov.pl
"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki