Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Dobre i Podkarpackie

Podkarpaccy producenci żywności coraz aktywniej działają na rzecz eksportu naszych produktów spożywczych na rynki amerykańskie i państw azjatyckich. W USA mieszka ok. 10 milionów osób polskiego pochodzenia, które szukają smaków swojego kraju rodzinnego. O tym zapotrzebowaniu przekonali się członkowie Klastra Podkarpackie Smaki, którzy wrócili z targów żywności w Tokio, Singapurze i Nowym Jorku.

Promocja podkarpackich produktów.

Promocja podkarpackich produktów

Wędliny, miody, soki, czekolady, ciasteczka, mięso bez konserwantów w słoikach, przetwory owocowo-warzywne – takie wyroby podkarpackich przedsiębiorców z powodzeniem zaprezentowano na targach żywności w Nowym Jorku, Singapurze i Tokio. Tamtejsze dystrybutorzy są zainteresowani popisaniem umów i sprzedażą na swoich rynkach. Ale wprowadzenie ich do handlu to kwestia czasu.

 

- Polska staje się powoli rozpoznawalnym producentem żywności wysokiej jakości – podkreśla Ewelina Nycz, ze Stowarzyszenia „Pro Carpathia”, szef zespołu kierującego Klastrem Podkarpackie Smaki, zrzeszającego 61 podmiotów m.in. z branży przetwórstwa rolno-spożywczego z województwa podkarpackiego. – Warto też podkreślić, że produkcja dobrej żywności – poprzez naszą wojewódzką inteligentną specjalizację „jakości życia” – staje się mocnym wyróżnikiem Podkarpackiego.

Wysokiej jakości produkty spożywcze z Podkarpacia mają szansę na korzystny eksport przekonuje także Paweł Krajmas ze Stowarzyszenie Polska Ekologia, dyrektor Zakładów Mięsnych Jasiołka w Dukli. Za ważny atut podkarpackich produktów uważa ich specyfikę oraz dobrą cenę. A za główny problemem uznaje słabą promocję oraz braki organizacyjne w handlu zagranicznym. Liczy na dobrą współpracę z Centrum Logistycznym Cargo na lotnisku w Jasionce. Dzięki niemu podkarpacka żywność w ciągu 48 godzin może być już w hurtowniach w USA.
– Będziemy chcieli w Stanach Zjednoczonych utworzyć handlowe biura regionalne. Dzięki temu łatwiej będzie można tam sprzedawać nasze wyroby – podkreśla Paweł Ekolog.
Z kolei Urszula Miazga z Zakładu Mięsnego Smak-Górno w Górnie opowiada o swoim zaskoczeniu olbrzymim zainteresowaniem podczas targów Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku jakie wzbudziły słoiki z różnego rodzaju mięsami bez konserwantów. – Nie sądziła, że nasze wyroby pojadą za „wielką wodę”. To produkty bez GMO, podkarpackie, nawet zaproponowana cena ich nie odstraszyła. Mam nadzieję, że w 2018 r. wyroby z Górna już będą sprzedawane na rynku amerykańskim.

Żródło:

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki