Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Zaproszenie na Jarmark Dominikański.

W dniach 30 lipca – 21 sierpnia na Gdańskim Placu Węglowym Stowarzyszenie „Polska Ekologia„ weźmie udział w Jarmarku Dominikańskim promując żywność ekologiczną.

Projekt pt. „EKO DOMINIK” to przygoda z polskimi produktami oznaczonymi „zielonym eko-listkiem”.

Tylko u nas, codziennie będzie można spróbować szerokiej gamy certyfikowanych produktów ekologicznych tj.: produkty nabiałowe, wędliny i mięso, warzywa, jaja, dżemy, soki, produkty runa leśnego, makarony, mąki i pieczywo.
W strefie ekologicznych atrakcji będą organizowane kulinarne pokazy przygotowania potraw ekologicznych wraz z degustacjami.
Specjalnie przygotowaną kuchnię odwiedzą świetni kucharze i znawcy żywności ekologicznej (Carlosa Tejera Gonzalesa – dziennikarza i miłośnika dobrej żywności i Polski, Marcina Suchenka – świetnego kucharza znanego z warszawskiego Hotelu Hyatt, Czesława Meusa – twórcę pierwszego chleba makrobiotycznego w Polsce i innych).
Wystąpią również „blogerzy” portali kulinarnych z pokazem „fantazji ekologicznych”, a dla zainteresowanych przeprowadzimy naukę wypieku domowego chleba i bułek oraz upieczemy coś słodkiego,


Zapraszamy również na pierwsze w Polsce całkowicie ekologiczne śniadania na trawie które odbędą się podczas Jarmarku św. Dominika na Placu Kobzdeja. Każdy nasz produkt ma swoja historię i pochodzenie, o czym dowiedzą się nasi goście przychodząc z całą rodzina do nas na śniadanie aby skosztować między innymi potraw z ekologicznych produktów jak:

Jajecznica jarska i dla mięsożerców – inne formy jajeczne także
Warzywa i owoce – w postaci prostej i lekko przetworzonej (koktajle, sałatki)
Kluski, pierogi (nie tylko na słodko)
Nabiał i chłodzące napoje nabiałowe (do kanapek i na ciepło)
Pieczywo (chleb i bułki) – bez niego polskie śniadanie rzadko ma miejsce
Soki naturalne, (po lub do dobrego śniadania)
Pierwsze Ekologiczne Śniadanie odbędzie w dniach 30-31 lipca.

Zapraszamy wszystkich dla których zdanie „Człowiek jest tym, co je” jest ważne.

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki