Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Wędliny z Jasiołki promują dobrą żywność.

PIKNIK POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ
Tradycja, jakość, smak – polska wołowina
Pod takim hasłem Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP zorganizowało podczas 10. Pikniku Poznaj Dobrą Żywność – 15 czerwca br. - przestrzeń promocyjną. Do organizacji tego wyjątkowego plenerowego stoiska w Ogrodach SGGW włączyły się także: Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, które promowało system jakości mięsa wołowego QMP oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia, które włączyło do piknikowej kuchni ekologiczne produkty i dania z wołowiny.
Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego przekazał na konkursy egzemplarze pięknie wydanego poradnika „Wołowina kulinarna - co należy o niej wiedzieć i jak należy ją przyrządzać”. Fundacja BOŚ prowadziła zajęcia z najmłodszymi, poprzez zabawę ucząc ekologicznego podejścia do życia.
Przestrzeń promocyjna: „Tradycja, jakość, smak – polska wołowina” zajmowała ok. 2000 metrów kwadratowych. Przygotowano wiele niespodzianek dla dorosłych i dzieci: liczne konkursy (część z nich prowadziła popularyzatorka zdrowego odżywiania Małgorzata Puzio), pogadanki na temat jakości i walorów mięsa wołowego (Jerzy Wierzbicki i Paweł Krajmas), spotkanie ze specjalistami w strefie naukowej, prowadzonej przez prof. Andrzeja Pisulę i prof. Mirosława Słowińskiego.
Dla wszystkich odwiedzających stoisko mistrzowie kuchni: Marcin Suchenek, Paweł Krajmas, Maciej Rudziks, Carlos Gonzales Terejra przygotowali menu z wołowiną w roli głównej. Można było posmakować mięsnych produktów ekologicznych z wołowiny z ZM Jasiołka i delektować się znakomitą zupą gulaszową ze znanego już z innych imprez promocyjnych „Kotła Świętomięsnego”. Specjaliści z ZM Konarczak przygotowali tysiąc litrów zupy gulaszowej na mięsie wołowym, której wystarczyło dla pięciu tysięcy smakoszy.
Mogli zajadać się daniami z wołowiny, odpoczywając w cieniu wielkich drzew na siedziskach z… bali siana.Gośćmi przestrzeni promocyjnej „Tradycja, jakość, smak – polska wołowina” byli m.in. minister rolnictwa Stanisław Kalemba, wiceminister Zofia Szalczyk i Waldemar Pawlak.
Piknikowe wydarzenia z wołowiną w tytule poparli członkowie Komisji Zarządzającej Funduszu Mięsa Wołowego, przekazując środki na działania w ramach Pikniku PDŻ.
Tekst i zdjęcia: Bożena Skarżyńska

Piknik Poznaj Dobrą Żywność.PIKNIK POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ

 

Tradycja, jakość, smak – polska wołowina
Pod takim hasłem Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP zorganizowało podczas 10. Pikniku Poznaj Dobrą Żywność – 15 czerwca br. - przestrzeń promocyjną. Do organizacji tego wyjątkowego plenerowego stoiska w Ogrodach SGGW włączyły się także: Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, które promowało system jakości mięsa wołowego QMP oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia, które włączyło do piknikowej kuchni ekologiczne produkty i dania z wołowiny.Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego przekazał na konkursy egzemplarze pięknie wydanego poradnika „Wołowina kulinarna - co należy o niej wiedzieć i jak należy ją przyrządzać”. Fundacja BOŚ prowadziła zajęcia z najmłodszymi, poprzez zabawę ucząc ekologicznego podejścia do życia.Przestrzeń promocyjna: „Tradycja, jakość, smak – polska wołowina” zajmowała ok. 2000 metrów kwadratowych. image011Przygotowano wiele niespodzianek dla dorosłych i dzieci: liczne konkursy (część z nich prowadziła popularyzatorka zdrowego odżywiania Małgorzata Puzio), pogadanki na temat jakości i walorów mięsa wołowego (Jerzy Wierzbicki i Paweł Krajmas), spotkanie ze specjalistami w strefie naukowej, prowadzonej przez prof. Andrzeja Pisulę i prof. Mirosława Słowińskiego.Dla wszystkich odwiedzających stoisko mistrzowie kuchni: Marcin Suchenek, Paweł Krajmas, Maciej Rudziks, Carlos Gonzales Terejra przygotowali menu z wołowiną w roli głównej. Można było posmakować mięsnych produktów ekologicznych z wołowiny z ZM Jasiołka i delektować się znakomitą zupą gulaszową ze znanego już z innych imprez promocyjnych „Kotła Świętomięsnego”. Specjaliści z ZM Konarczak przygotowali tysiąc litrów zupy gulaszowej na mięsie wołowym, której wystarczyło dla pięciu tysięcy smakoszy.Mogli zajadać się daniami z wołowiny, odpoczywając w cieniu wielkich drzew na siedziskach z… bali siana.Gośćmi przestrzeni promocyjnej „Tradycja, jakość, smak – polska wołowina” byli m.in. minister rolnictwa Stanisław Kalemba, wiceminister Zofia Szalczyk i Waldemar Pawlak.
PDŻ 2013Piknikowe wydarzenia z wołowiną w tytule poparli członkowie Komisji Zarządzającej Funduszu Mięsa Wołowego, przekazując środki na działania w ramach Pikniku PDŻ.
 
Tekst i zdjęcia: Bożena Skarżyńska

 

"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki