Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

DZIEŃ DZIECKA U PREMIERA, PREZYDENTA I W SEJMIE

Dnia 01. 06. w Kancelarii Premiera odbył się okolicznościowy piknik z okazji Dnia Dziecka, w którym uczestniczył Donald Tusk. Najmłodsi mogli na własne oczy przekonać się jak pracuje premier. Dzieci zaprosił do siebie też prezydent Bronisław Komorowski, a także Sejm był przepełniony najmłodszymi.
Piknik w ogrodach Kancelarii Premiera zorganizowano przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 4 do14 lat, ale mogły w nim uczestniczyć rodzice. Impreza rozpoczęła się o godz. 10 i trwała do 16 h. Teren kancelarii podzielono na strefy tematyczne. Centrum Nauki Kopernik przygotowało doświadczenia i pokazy, a studenci przeprowadzali doświadczenia z chemii i fizyki. W mobilnym posterunku policji dzieci mogły zajrzeć do radiowozu oraz obejrzeć policyjny motocykl. Odbyły się także prezentacje sprzętu strażackiego oraz konkurencje sprawnościowe i strzeleckie. Najmłodsi także mieli okazję w specjalnym szpitalu polowym nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Z kolei w miasteczku ruchu drogowego mogli poznać zasady bezpieczeństwa na drodze. Na stoisku zorganizowanym przez członków Polskiej Ekologii, dzieci mogły zobaczyć, jak tłoczy się naturalny sok z owoców, skosztować i uczestniczyć w powstawaniu prostych dań tradycyjnych i regionalnych opartych na polskich produktach ekologicznych. Gwiazdami eko-stoiska byli: Małgorzata Puzio, która promowała swoją książkę "Kuchnia Polska", Carlos Gonzalez-Tejera oraz znany z programów o naszych wyrobach- Grzegorz Łapanowski.
Można także było nauczyć się tańca ludowego oraz posłuchać bajek z różnych części Europy.
Na terenie ogrodu KPRM działał specjalny punkt Poczty Polskiej, w którym można było zaprojektować i wysłać własną kartkę pocztową.
- W Dniu Dziecka życzę tego co najważniejsze w życiu: miłości w życiu rodzinnym, tego oczywiście żadna władza, żadne decyzje nie zastąpią - powiedział premier. Część życzeń była adresowana do dorosłych: byśmy nauczyli się, że dziecko wymaga szczególnej delikatności, że miłość i odpowiedzialność nie mogą iść w parze z agresją i przemocą.
Wcześniej premier Donald Tusk spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, które zaprosił w odpowiedzi na list Jakuba Zyska z klasy II c. Dzieci podarowały szefowi rządu album z wykonanymi przez nich jego portretami. Jak podkreślił w filmowym zaproszeniu szef rządu Donald Tusk: w Dniu Dziecka każde z dzieci, chociaż przez chwilę, będzie mogło być premierem.
U prezydenta
Z okazji Dnia Dziecka także na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbył się piknik pod hasłem "Kto Ty jesteś?". Życzenia dzieciom złożył prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną.
- Serdecznie dziękujemy, że możemy razem cieszyć się Dniem Dziecka, który jest fragmentem naszego życia, w którym mieści się także marzenie o tym, by dzieci wychowywały się i rosły szczęśliwie i by Polska miała z nich jak największą pociechę, teraz kiedy się do nich uśmiechamy i wtedy kiedy będziemy myśleli o nich, że są dorosłymi, odpowiedzialnymi obywatelami - mówił prezydent Komorowski na dziedzińcu Pałacu przed Kancelarią.
Jak zwrócił uwagę, Dzień Dziecka świętowany jest tuż przed rocznicą 4 czerwca 1989 roku, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wielkim świętem polskiej wolności, zwycięstwa mądrej wolności. - Jest jakiś ścisły związek między optymizmem, którego zawsze pełno w każdym dziecku a cieszeniem się z polskiej wolności wtedy (w 1989 roku) odzyskanej - podkreślił prezydent Komorowski.
Do godz. 14 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się zaplanowane konkursy, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty tematyczne poświęcone m.in. tolerancji, tradycji, rodzinie, ekologii oraz czytelnictwu.
Stowarzyszenie polska Ekologia pragnie podziękować wszystkim współorganizatorom za wzajemny, opłacalny trud a przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę. Miło nam było widzieć zadowolenie na twarzach najmłodszych po degustacji naszych wyrobów.
Źródło: tvn2.pl, TVN24, PAP
opracował: K. Krowicki
Dzień Dziecka u prezydenta i premiera.Dnia 01. 06. w Kancelarii Premiera odbył się okolicznościowy piknik z okazji Dnia Dziecka, w którym uczestniczył Donald Tusk. Najmłodsi mogli na własne oczy przekonać się jak pracuje premier. Dzieci zaprosił do siebie też prezydent Bronisław Komorowski, a także Sejm był przepełniony najmłodszymi.  Piknik w ogrodach Kancelarii Premiera zorganizowano przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 4 do14 lat, ale mogły w nim uczestniczyć rodzice. Impreza rozpoczęła się o godz. 10 i trwała do 16 h. Teren kancelarii podzielono na strefy tematyczne. Centrum Nauki Kopernik przygotowało doświadczenia i pokazy, a studenci przeprowadzali doświadczenia z chemii i fizyki. W mobilnym posterunku policji dzieci mogły zajrzeć do radiowozu oraz obejrzeć policyjny motocykl. Odbyły się także prezentacje sprzętu strażackiego oraz konkurencje sprawnościowe i strzeleckie. Najmłodsi także mieli okazję w specjalnym szpitalu polowym nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Z kolei w miasteczku ruchu drogowego mogli poznać zasady bezpieczeństwa na drodze. Na stoisku zorganizowanym przez członków Polskiej Ekologii, dzieci mogły zobaczyć, jak tłoczy się naturalny sok z owoców, skosztować i uczestniczyć w powstawaniu prostych dań tradycyjnych i regionalnych opartych na polskich produktach ekologicznych. Gwiazdami eko-stoiska byli: Małgorzata Puzio, która promowała swoją książkę "Kuchnia Polska", Carlos Gonzalez-Tejera oraz znany z programów o naszych wyrobach- Grzegorz Łapanowski.Można także było nauczyć się tańca ludowego oraz posłuchać bajek z różnych części Europy.Na terenie ogrodu KPRM działał specjalny punkt Poczty Polskiej, w którym można było zaprojektować i wysłać własną kartkę pocztową.- W Dniu Dziecka życzę tego co najważniejsze w życiu: miłości w życiu rodzinnym, tego oczywiście żadna władza, żadne decyzje nie zastąpią - powiedział premier.  Część życzeń była adresowana do dorosłych: byśmy nauczyli się, że dziecko wymaga szczególnej delikatności, że miłość i odpowiedzialność nie mogą iść w parze z agresją i przemocą.  Wcześniej premier Donald Tusk spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, które zaprosił w odpowiedzi na list Jakuba Zyska z klasy II c. Dzieci podarowały szefowi rządu album z wykonanymi przez nich jego portretami. Jak podkreślił w filmowym zaproszeniu szef rządu Donald Tusk: w Dniu Dziecka każde z dzieci, chociaż przez chwilę, będzie mogło być premierem.
U prezydenta   Z okazji Dnia Dziecka także na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbył się piknik pod hasłem "Kto Ty jesteś?". Życzenia dzieciom złożył prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną.- Serdecznie dziękujemy, że możemy razem cieszyć się Dniem Dziecka, który jest fragmentem naszego życia, w którym mieści się także marzenie o tym, by dzieci wychowywały się i rosły szczęśliwie i by Polska miała z nich jak największą pociechę, teraz kiedy się do nich uśmiechamy i wtedy kiedy będziemy myśleli o nich, że są dorosłymi, odpowiedzialnymi obywatelami - mówił prezydent Komorowski na dziedzińcu Pałacu przed Kancelarią.  Jak zwrócił uwagę, Dzień Dziecka świętowany jest tuż przed rocznicą 4 czerwca 1989 roku, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wielkim świętem polskiej wolności, zwycięstwa mądrej wolności. - Jest jakiś ścisły związek między optymizmem, którego zawsze pełno w każdym dziecku a cieszeniem się z polskiej wolności wtedy (w 1989 roku) odzyskanej - podkreślił prezydent Komorowski.  Do godz. 14 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się zaplanowane konkursy, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty tematyczne poświęcone m.in. tolerancji, tradycji, rodzinie, ekologii oraz czytelnictwu.  Stowarzyszenie polska Ekologia pragnie podziękować wszystkim współorganizatorom za wzajemny, opłacalny trud a przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę. Miło nam było widzieć zadowolenie na twarzach najmłodszych po degustacji naszych wyrobów.
Źródło: tvn2.pl, TVN24, PAPopracował: K. Krowicki
"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki