Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Brak grafik

Firmy z Polski Wschodniej na targach w Szanghaju.

Firmy z Polski Wschodniej na targach w Szanghaju.
W dniach 7-9 maja w Szanghaju odbyły się Targi SIAL CHINA – największa w Azji wystawa branży spożywczej. Zaprezentowało się na niej m. inn.  20 przedsiębiorstw z Polski Wschodniej.
Delegacji naszych firm towarzyszyła wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel.
-Choć targi oficjalnie rozpoczęły się 7-go maja, wiceminister Iwona Wendel już dzień wcześniej spotkała się z chińskimi przedsiębiorcami w Hangzhou.- Polsko-chińska współpraca regionalna nabiera tempa. Spotkania podczas Targów SIAL stanowią dobrą okazję do tego, by dynamicznie rozwijające się chińskie przedsiębiorstwa oraz polskie firmy z regionu  Polski Wschodniej mogły nawiązywać oraz zacieśnić współpracę – powiedziała wiceszefowa resortu. Targi SIAL CHINA od lat gromadzą przedsiębiorców branży spożywczej z całego świata. W wydarzeniu tym uczestniczą przedstawiciele handlu detalicznego, gastronomii, branży hotelarskiej oraz importerzy i eksporterzy.
W tegorocznej, czternastej już edycji, wzięło udział ok. 2,2 tys. wystawców, natomiast odwiedzających, wg szacunków organizatorów, było ok. 46 tys. Targom towarzyszyły jak zwykle liczne imprezy i konferencje tematyczne, utworzono także specjalne strefy wystawiennicze prezentujące np. innowacyjne produkty z sektora około- i spożywczego.
W Szanghaju Polskę Wschodnią reprezentowało 20-tu przedsiębiorców, m. in. producenci nabiału, przetworów mięsnych, przypraw, dodatków do żywności oraz słodyczy. Już drugi rok z  rzędu nie mogło zabraknąć tradycyjnych wyrobów wędliniarskich z Dukielszczyzny. Tym razem nasza Jasiołka przedstawiła szerszą ofertę wędlin długodojrzewających, opartych na unikatowej recepturze opracowanej wraz z jedną z placówek naukowych w kraju. Wyjazd sfinansowany został z Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Udział w targach jest szansą dla polskich przedsiębiorców na nawiązanie współpracy z zagranicznymi partnerami oraz promocję polskich produktów na rynku azjatyckim.
Oprócz przedsiębiorców z Polski Wschodniej na chińskich targach swoje stoiska  miały również delegacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Agencji  Rozwoju Mazowsza, Łódzkiej Agencja Rozwoju Regionalnego oraz WPHI w Szanghaju.
Źródło: www.mrr.gov.pl
opracował: Kamil Krowicki
Targi w Szanghaju, 7-9 05. 2013 r.W dniach 7-9 maja w Szanghaju odbyły się Targi SIAL CHINA – największa w Azji wystawa branży spożywczej. Zaprezentowało się na niej m. inn.  20 przedsiębiorstw z Polski Wschodniej.  Delegacji naszych firm towarzyszyła wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel.-Choć targi oficjalnie rozpoczęły się 7-go maja, wiceminister Iwona Wendel już dzień wcześniej spotkała się z chińskimi przedsiębiorcami w Hangzhou.- Polsko-chińska współpraca regionalna nabiera tempa. Spotkania podczas Targów SIAL stanowią dobrą okazję do tego, by dynamicznie rozwijające się chińskie przedsiębiorstwa oraz polskie firmy z regionu  Polski Wschodniej mogły nawiązywać oraz zacieśnić współpracę – powiedziała wiceszefowa resortu. Targi SIAL CHINA od lat gromadzą przedsiębiorców branży spożywczej z całego świata. W wydarzeniu tym uczestniczą przedstawiciele handlu detalicznego, gastronomii, branży hotelarskiej oraz importerzy i eksporterzy. W tegorocznej, czternastej już edycji, wzięło udział ok. 2,2 tys. wystawców, natomiast odwiedzających, wg szacunków organizatorów, było ok. 46 tys. Targom towarzyszyły jak zwykle liczne imprezy i konferencje tematyczne, utworzono także specjalne strefy wystawiennicze prezentujące np. innowacyjne produkty z sektora około- i spożywczego.  W Szanghaju Polskę Wschodnią reprezentowało 20-tu przedsiębiorców, m. in. producenci nabiału, przetworów mięsnych, przypraw, dodatków do żywności oraz słodyczy. Już drugi rok z  rzędu nie mogło zabraknąć tradycyjnych wyrobów wędliniarskich z Dukielszczyzny. Tym razem nasza Jasiołka przedstawiła szerszą ofertę wędlin długodojrzewających, opartych na unikatowej recepturze opracowanej wraz z jedną z placówek naukowych w kraju. Wyjazd sfinansowany został z Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Udział w targach jest szansą dla polskich przedsiębiorców na nawiązanie współpracy z zagranicznymi partnerami oraz promocję polskich produktów na rynku azjatyckim.
Oprócz przedsiębiorców z Polski Wschodniej na chińskich targach swoje stoiska  miały również delegacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Agencji  Rozwoju Mazowsza, Łódzkiej Agencja Rozwoju Regionalnego oraz WPHI w Szanghaju.
 
 
Źródło: www.mrr.gov.pl
opracował: Kamil Krowicki
"JK" Sp. z.o.o.
Copyright © 2011. Wszelkie prawa do grafiki są własnością ich autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Redaktor strony: Kamil Krowicki